2 6 opacity
  • Slideshow
  • Slideshow
  • Slideshow
  • Slideshow
  • Slideshow
  • Slideshow
  • Slideshow

Diplomerade Terapeuter Utbildade av FDI-Terapi Anette Johansson, och som nu arbetar under eget ansvar.

 

RTUB = Regressions Terapeut inkl. Tidigare Liv Terapeut

CL = Cirkel-Ledare för meditationen ”DE 20 STEGEN”

EMI & IDP = Terapitekniker för spetskompetens EMI- Ögonrörelseterapeut. Eye Movement Integration & IDP Interrupt Distraction Procedure Terapeut

 

Anette Johansson – RTUB,  CL,  EMI & IDP,  HYPNOS-COACH,  HYPNOS-TERAPEUT,  UTBILDARE, FÖRELÄSARE, LIVSDESIGNER / COACH  anette@finndittinre.se  Kungälv & Göteborg

Elizabeth Sjölander RTUB
elizabeth.sj@hotmail.com Jönköping

Annika Hernborg RTUB
annikahernborg@hotmail.com Säve Göteborg

Ewonne Jahannisson  RTUB
ewonne2@hotmail.com Tjörn/Skärhamn

Katarina Andersson RTUB
katarina_a77@hotmail.com Uddevalla

Hilde Sörlie Karstensen RTUB
hilde@timeout-halden.no Halden Norge

Jessika Zang RTUB
annjess@live.com Ljungskile

Eva-Lena Berntsson RTUB
evalenaberntsson@gmail.com Kungsbacka

Helen Wiklund RTUB
hellen_no1@hotmail.com Kungsbacka

Ia Nilsson – RTUB
ia_nilsson60@hotmail.com Braås/Växjö

Annika Granlund – RTUB
piri06@hotmail.com Göteborg/Mölnlycke

Eva-Linda Lindholm -RTUB
eva-linda.lindholm@hotmail.se  Stockholm

Jeanette Bergdahl – RTUB
jbfreeyoursoul@gmail.com Valdemarsvik/ Östergötland

Katarina Johansson- RTUB
katarina.j@live.se Göteborg / Västra Frölunda

Martina Fivelsdal -RTUB
martinafivelsdal@hotmail.com Dingle

Marita Karlsson – RTUB
info@balanseraorust.se Orust/Henån

Marie Gustafsson – CL
marie.gustaf@telia.com Heberg / Falkenberg

Tove Björnfot – RTUB
tovebjornfot@gmail.com Västerlanda Lilla Edet

Ulrica Wigren – RTUB
ulricawigren@hotmail.com Borås

Siv Trolle – RTUB 
sivtrolle@hotmail.com Romelanda

Mats Persson – RTUB 
mats@mpbioresonans.eu Borås/ Ulricehamn

Samira Zangeneh – RTUB
samira_zp@hotmail.com  Limhamn / Malmö

Emelie Dahlström – RTUB
emelie.d@live.se  Majorna Göteborg

Lena Sandberg – RTUB, EMI & IDP, CL
lena@forinreharmoni.se   Angered Göteborg

Ida Almqvist – RTUB
idaemiliakarolina@hotmail.com  Aplared Borås

Gunilla Falk – RTUB
fgunilla@hotmail.com  Bredared Borås

Lena Ravantti – RTUB
syrenflickan@hotmail.com  Backa Göteborg

Annie Berglund – RTUB, CL
annie.berglund@comhem.se  Mölndal

Lotta Ekeroth – CL
lotta.ekeroth@hotmail.se  Torslanda Göteborg

Petra Carlsson – CL
petra.h.carlsson@hotmail.com  Göteborg

Maria Remnesjö – CL
maria@helahalsan.com  Göteborg

Elsie Matovac – CL
elsiematovac@hotmail.com  Göteborg

Monica Possfelt Hansen – CL
monicaphansen@gmail.com  Halmstad

Annika Hult – CL
annika-hult@hotmail.com  Göteborg

Linda Nilsson – RTUB,  EMI & IDP
gladlynt@hotmail.com  Göteborg

Tony Fagerström – RTUB,  EMI & IDP
frasse668@hotmail.com  Fjärås

Liselotte Lundqvist – RTUB,  EMI & IDP
lundqvist_liselotte@hotmail.com  Hisingen Göteborg

Britt Losman – RTUB  
britt.losman@gmail.com  Göteborg

Kjell Karlsson – RTUB
Tjörn

Birgitta Davidsson – RTUB, EMI & IDP
davidsson1960@live.se  Borås

Agnetha Lundahl – CL
agneta.lundahl@lundgrenssverige.se  Olofstorp

Paula Hallsten – CL, EMI & IDP, RTUB
paula.hallsten@ftvbg.se  Vänersborg

Marianne Nilsson – RTUB, CL, EMI & IDP
evamarianne.nilsson@bredband.net  Kärra Göteborg

Monika Axelsson – CL
maxelsson270@gmail.com  Kungälv

Susanne Karlsson – RTUB, CL, EMI & IDP
sussekarlsson@hotmail.com  Göteborg

Magnhild Granlund – RTUB, CL, EMI & IDP
magnhild91@hotmail.com  Hisingen Göteborg

Cina Esberg – RTUB, CL, EMI & IDP
cina@caressa.se  Kungälv

Birgitta Jansson – RTUB, CL
birgittajansson60@hotmail.com  Stenungsund